Nowość w zabezpieczeniu okien i drzwi – sztaby antywłamaniowe.

 Współczesne okna mają wiele zalet, ale jedną wadę. Dają się otworzyć z zewnątrz w kilka sekund. Wynika to z ich konstrukcji i sprytnie wykorzystują to włamywacze. Okucia okienne, zawiasy przykręcane są do plastikowej ramy okna wkrętami, które latwo jest wyrwać. Włamywacz będzie wchodził przez okno, bo tak jest najprościej. Od kilku lat zajmujemy się tym zagadnieniem i mamy sprawdzone rozwiązanie. Mocna stalowa sztaba zakotwiona w murze od strony pomieszczenia, to doskonały sposób, żeby uniemożliwić włamanie.

  Sztaba antywłamaniowa to stalowa belka, która blokuje otwarcie okna. Zakłada się ją rozporowo w dwa wpusty przykręcone do muru we wnęce okiennej, lub na ścianie. Zamocowana w murze jest barierą nie do pokonania dla włamywacza. Jest to zabezpieczenie, które do tej pory nie zostało sforsowane przez włamywaczy.Uchwyty sztaby przykręcone są do muru długimi metalowymi kołkami. Kołków (kotew) takich używa się do montażu okien w murach.

Zalety sztab: niski koszt zakupu, łatwy, szybki montaż, dyskretny wygląd. Można je zdjąć od wewnątrz. Sztaba jest widoczna, jej widok zniechęca potencjalnego włamywacza.

Sztaby mogą być zamocowane na stałe, lub zdejmowane. Zdejmowane mają  zamknięcie na kłódkę, lub zamek.

W porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku, nasze sztaby cechuje dużo większa skuteczność. Konkurencyjne zabezpieczenia zazwyczaj przykręcane są blachowkrętami do ramy okna, a te łatwo jest wyrwać. Nasze są stalowe, tamte najczęściej ze stopu ZnAL (cynk i aluminium)

  Sztaby chronią przed niepowołanym otwarciem okna przez dzieci i osoby niepełnosprawne. Mają zastosowanie w przedszkolach, szpitalach jako zabezpieczenie przed wypadnięciem.